Kontenery morskie

Kontenery morskie

Kontenery morskie do przewozu ładunków suchych to znormalizowane metalowe kontenery wielokrotnego użytku. Znajdują szerokie zastosowanie w transporcie morskim, kolejowym i drogowym towarów. Firma oferująca wynajem kontenerów morskich posiada moduły o różnej wielkości.

Koszt usługi uzależniony jest od standardowych rozmiarów modułu, okresu wynajmu, ilości wydzierżawionych kontenerów. Minimalny okres wynajmu to jeden dzień a maksymalny nawet kilkanaście lat.

Jakie zadania rozwiązuje wynajem kontenerów morskich?

 • Szybko znaleźć kontenery morskie o konkretnych wymiarach i konstrukcji.
 • Obniżyć koszty finansowe – wynajem będzie znacznie tańszy niż zakup.
 • Uzyskać całkowicie czysty, sprawny i użyteczny kontener morski.
 • Uniknąć problemów związanych z przechowywaniem kontenerów, które nie są aktualnie używane.

Kontenery morskie mogą być wynajmowane i wykorzystywane nie tylko do transportu, ale również jako magazyn do przechowywania towarów. Wynajęty moduł metalowy jest instalowany przez firmę na wskazanym terenie.

Jakie kontenery morskie podlegają wynajmowi?

Firma zajmująca się wynajmem kontenerów morskich posiada w ofercie następujące modele: 10, 20, 40 ft. Każdy z nich wynajmowany jest w atrakcyjnej cenie z przejrzystymi korzystnymi warunkami najmu. Do oferty wstawiane są tylko kontenery morskie w dobrym stanie technicznym, które przeszły kontrole i mogą być nadal użytkowane, jeszcze przez wiele lat.

Jeżeli podczas eksploatacji zostaną ujawnione usterki, kontener będzie objęty serwisem, ponieważ jest on świadczony przez cały czas trwania umowy najmu. Decydując się na wynajem trzeba uwzględnić konkretne potrzeby, ponieważ kontenery morskie dostępne są w różnych rozmiarach. Posiadają różne wymiary wewnętrzne, wielkość otworów w drzwiach i w dachu. Ich ładowność jest również różna, tak jak i przeznaczenie.

Dla kogo wynajem kontenerów morskich?

Zakup kontenerów morskich, pomimo kosztów, jest głównym warunkiem sukcesu wielu przedsiębiorstw. W przypadku jednorazowego projektu lub transportu niestandardowych kontenerów nie opłaca się kupować i utrzymywać własnej floty kontenerowej. Łatwiej jest wynająć kontener o danych parametrach. Rozbudowany park kontenerowy pozwala na dobranie odpowiedniego kontenera morskiego na prawie każdy rodzaj ładunku, który nie wymaga tworzenia specjalnych warunków temperaturowych i jest dopuszczony do przewozu kontenerami do ładunków suchych:

 • Standardowe moduły 20 – i 40 -stopowe – odpowiednie do większości zadań transportowych i magazynowych.
 • Kontener morski 10 ft jest odpowiedni do celów transportowych i magazynowych. Posiada szczelną bramą i można w nim przewozić lub przechowywać materiały wrażliwe na wilgoć.

Elementy konstrukcyjne kontenera morskiego

Kontener do przewozu ładunków suchych to metalowy blok, którego konstrukcja obejmuje:

 • Rama. Spawana rama jest montowana z trwałych wyrobów walcowanych z profili stalowych.
 • Poszycie. Najczęściej jest to profilowana blacha stalowa o grubości 1,5-2,0 mm, pokryta powłoką antykorozyjną. Metalową powierzchnię obrabia się piaskarką, następnie nakłada się na nią podkład i warstwę farby.
 • Wejście. W standardowym kontenerze morskim znajduje się na jednym końcu modułu. Możliwe opcje to otwory drzwiowe w dwóch ścianach czołowych lub w boku wzdłużnym. Szczelność zamknięcia skrzydeł zapewnia elastyczna uszczelka ułożona na obwodzie otworu.
 • Podłoga. Jej podstawa składa się z podłużnych i poprzecznych profili stalowych. Wykładzina podłogowa wykonana jest z materiałów drewnianych zabezpieczonych związkami antyseptycznymi. Taka podłoga jest odporna na uszkodzenia biologiczne i mechaniczne, posiada właściwości antypoślizgowe i jest łatwa w naprawie.
 • Dach. W standardowych modułach wykonany jest z profilowanej blachy stalowej, która jest przyspawana do ramy nośnej.

Warunki wynajmu kontenera morskiego

Można wynająć kontenery morskie, suche, chłodnicze wszelkich rozmiarów i modyfikacji na dowolny okres począwszy od 1 dnia. Można zamówić dostawę wybranego sprzętu w dowolne miejsce. Ponadto firma wynajmująca bezpłatnie doradza i zapewnia pomoc techniczną klientom przez cały okres wynajmu.

Jeżeli przedsiębiorca poszukuje sposobów na ograniczenie kosztów magazynowania, wynajem kontenerów morskich jest dobrym i ekonomicznym wyborem. Te mobilne magazyny można wykorzystać przy prowadzeniu każdego biznesu. Doskonale sprawdzą się do przechowywania produktów spożywczych, materiałów budowlanych i maszyn.

Istnieje opcja wynajmu kontenera chłodniczego, aby uzyskać odpowiednią temperaturą wewnątrz modułu wystarczy podłączyć go do prądu. Ważne! Wynajmując serwisowany sprzęt nie trzeba martwić się o jego naprawy, firma wynajmująca zajmuje się wszystkimi pracami związanymi z wymianą materiałów eksploatacyjnych, części i usuwaniu usterek.

Wynajem kontenera morskiego jest odpowiedni dla każdego, kto szuka niezawodnego czasowego składowania towaru lub ładunku. Ta usługa będzie kosztować znacznie mniej niż zakup i nie trzeba będzie zastanawiać się, co zrobić z nim, gdy już nie będzie potrzebny. Jednocześnie okres wynajmu można w razie potrzeby wydłużyć.

English Français Deutsch Español