Padł mi iPad! Gdzie go naprawić? Jak chronić go przed uszkodzeniem?

Produkty marki Apple kupuje się z wielu różnych względów, a jednym z tych najbardziej oczywistych, ale i najważniejszych (pod jakim kątem by nie patrzeć) jest ich bezawaryjność. Nawet poddawane nieziemskiej eksploatacji, są w stanie działać szybko i płynnie, nie sprawiając problemu ich właścicielom. Dzieje się to jednak pod jednym warunkiem: jeśli korzysta się z nich umiejętnie i dba się o nie. Co jednak zrobić, gdy iPad się zepsuje? W jaki sposób zapobiegać takim zdarzeniom? Jak znaleźć serwis Apple w Gorzowie WLKP lub innym mieście, który spełni nasze oczekiwania? Wystarczy zastosować się do naszych porad, które postaramy się zwięźle opisać w naszym poradniku.

Co zrobić, aby nie uszkodzić iPada?

Aby serwis Apple w Gorzowie WLKP był czymś, o czym zaledwie słyszeliśmy, a czego nie mieliśmy (i nie będziemy mieć) okazji odwiedzić, musimy zadbać o tak zwaną profilaktykę, a zatem zapobieganie uszkodzeniom iPada. Wbrew pozorom, sprzęt ten bardzo ciężko jest uszkodzić czy doprowadzić do stanu, w którym odmówi nam posłuszeństwa. Aby tak się nie stało, powinniśmy:

  • dbać o ilość aplikacji uruchamianych w tle – każda z aplikacji, które działają w tle (a które z tego powodu nie są nawet przez nas zauważalne) wykorzystuje jakąś część pamięci ram, którą dysponujemy. Choć pojedyncze aplikacje nie pożerają jej dużo, kumulują się ze sobą, a to ma realny wpływ na szybkość działania systemu;
  • inwestować wyłącznie w akcesoria oficjalne – z uwagi na fakt, że produkowane przez Apple akcesoria bywają (zazwyczaj są) drogie, bardzo wiele osób decyduje się na ich odpowiedniki, często niskiej jakości, pochodzące z chińskich fabryk i produkowane w sposób masowy. Może to okazać się zgubne – zwłaszcza, jeśli akcesorium tym będzie kabel i ładowarka. Zastosowanie tych niskiej jakości może zmniejszyć żywotność baterii naszego urządzenia, a nawet doprowadzić do awarii systemu jego zasilania. Podobnie ma się sprawa z wieloma innymi akcesoriami i choć nieoficjalne słuchawki nic nam nie zrobią, zawsze powinniśmy mieć się na baczności przy zakupie peryferiów;
  • dokonywać bieżącej konserwacji, zarówno pod względem wizualnym i typowo technicznym, jak i na polu oprogramowania. Powinniśmy regularnie opróżniać pamięć podręczną i pozbywać się aplikacji, których nie potrzebujemy;
  • nie dawać iPada dzieciom – to one bardzo często psują to urządzenie. Choć jest to ciężkie do zrobienia, bo jego konstrukcja jest solidna, jest jak najbardziej wykonywalne. Róbmy to na własną odpowiedzialność.

Oczywiście bywają sytuacje, w których nasz tablet po prostu upuścimy – na to, niestety, nie ma rady. Koniecznie załóżmy szkło hartowane – choć większość z nas uważa, że te powstają wyłącznie z myślą o telefonach, istnieją takie wycięte pod tablet. Choć ten element jest bardzo często bagatelizowany przez użytkowników tabletów, wielu z tych, którzy się na niego zdecydowali po czasie doceniło jego posiadanie. Zwłaszcza, że to właśnie szkło hartowane tłucze się pierwsze, amortyzując każdy upadek i chroniąc właściwy ekran przed pęknięciem.

 

 

Serwis Apple Gorzów WLKP – który powinniśmy wybrać?

Istnieją sytuacje, w których nie mamy żadnego wyboru – musimy sięgnąć po serwis Apple. Gorzów WLKP, Łódź, Warszawa – niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy, znalezienie takiego miejsca nie powinno przysporzyć nam problemów. Wybranie takiego, które będzie godne zaufania może być jednak trudniejsze. Przede wszystkim starajmy się korzystać z usług firm autoryzowanych przez Apple – oficjalne serwisy mogą być droższe, ale na pewno są solidne i warte każdej złotówki. Jeśli tylko mamy wybór, unikajmy serwisów, które naprawiają wszystkie tablety w “chałupniczych” warunkach, a w dodatku nie są w żaden sposób powiązane z “nadgryzionym jabłkiem”. Podstawą dobrego serwisu jest przyjmowanie i wycena zgłoszeń online. Pozwoli nam ona podjąć ostateczną decyzję co do tego, czy rzeczywiście chcemy naprawiać naszego iPada, czy też jesteśmy w stanie żyć z jego aktualnymi usterkami. Wizyta w serwisie nie zawsze jest konieczna – bardzo często mamy do czynienia ze spowolnieniem systemu czy nieprawidłowym jego działaniem (to właśnie tego typu usterki są tymi najczęściej zgłaszanymi) – o ile nie jest to poważne, możemy być w stanie samodzielnie pozbyć się problemów. Istnieje nawet sporo aplikacji, które pozwalają nam skutecznie czyścić pamięć wewnętrzną iPada, odświeżać system i dawać mu drugie życie. Umiejętne ich wykorzystanie, połączone z minimalną wiedzą techniczną, pozwolą nam szybko poradzić sobie z awarią iPada – o ile rzeczywiście dotyczy ona wolnego działania czy czegoś związanego z oprogramowanie.

Podsumowanie

Choć nigdy nie chcemy mieć takiej konieczności, często zdarza się tak, że musimy odwiedzić serwis Apple. Gorzów WLKP, Katowice, Kraków – miejsc, w których takowe możemy znaleźć jest całe mnóstwo. Zadbajmy o to, by wybrać to rzeczywiście godne uwagi, najlepiej autoryzowane. Wizytę w nim traktujmy jako lekcję – taką, która zmusi nas do zadbania o nasz sprzęt. To właśnie ze względu na jego brak często borykamy się z problemami, których bez problemu moglibyśmy uniknąć.