Rolety Wrocław

Rolety Wrocław

Rolety Wrocław: plisy, rolety materiałowe, aluminiowe czy drewniane to doskonała dekoracja wnętrz. Te konstrukcje ograniczania dostępu światła są dziś dostępne w ogromnej różnorodności. Teraz mogą stać się prawdziwą atrakcją, głównym elementem stylu, wokół którego budowana jest reszta kompozycji wystroju pokoju.

Rolety z Wrocławia w klasycznym wnętrzu

Klasyka, pomimo pojawienia się nowych metod aranżacji wnętrz i użytych w niej materiałów, nie traci na aktualności. Od wielu stuleci to klasyczne style były używane do tworzenia szczególnie luksusowego wystroju pokoju. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że rolety po prostu nie są w tym przypadku odpowiednie, ale jest to dalekie od przypadku. Nowoczesne plisy i rolety idealnie pasują do takich wnętrz. Konstrukcje zasłaniające światło wykonane z drewnianych lameli można łączyć z klasycznymi zasłonami lub półprzezroczystymi zasłonami. Estetyczne plisowane rolety z Wrocławia pozwolą całkowicie zrezygnować z tradycyjnych zasłon, co ułatwi otwieranie okien i drzwi.

Prowansja, retro, rustykalne rolety z Wrocławia

Rolety Wrocław
Rolety Wrocław

Te style mają indywidualne cechy. Łączy ich jedno, udekorowane okna z ich pomocą spowoduje, że wnętrza wyglądają na ciepłe i przytulne. Osiąga się to dzięki zastosowaniu tego samego naturalnego drewna, co w klasycznych wnętrzach i tekstyliach. Ale w tych przypadkach materiały są wykorzystywane w prostszy sposób, imitujący ręczną nieprofesjonalną obróbkę. Harmonia z tymi stylami rolet, jeśli są wykonane z dwóch rodzajów tkaniny lub w drobny kwiatowy wzór.

Plisowane rolety z Wrocławia wnoszą wyjątkową oryginalność do zewnętrznego wyglądu całego systemu ochrony przeciwsłonecznej, dzięki czemu świetnie prezentują się na oknie, ozdabiając całe wnętrze. Takie rolety w wystroju sypialni pomogą stworzyć wyjątkową atmosferę, która zapewni relaks. Gwarantują optymalne warunki dzięki ochronie przed promieniami słonecznymi. Trzeba tylko wybrać opcję odpowiednią kolorystycznie i stylistycznie w prezentowanej szerokiej gamie rolet.

Kolorystyka rolet z Wrocławia

Możliwości kolorystyczne są praktycznie nieograniczone dzięki różnorodnym materiałom i wzorom. Konwencjonalnie można wyróżnić dwa przeciwstawne sposoby dekorowania okna: w kolorze ścian lub odwrotnie, w kontrastowym. Obie wersje prezentują się stylowo, należy pamiętać, że rolety mogą stać się tym samym akcentem co poduszki dekoracyjne. Ważne jest, aby kolory i style nie kłóciły się ze sobą. Najbardziej harmonijną i spokojną opcją są kolory natury. Mogą to być rolety plastikowe, malowane na piaskowe, zielone, niebieskawe pastelowe odcienie, a także naturalne drewno i tkaninę.

Porady projektanta odnośnie wyboru rolet z Wrocławia

  • Rolety doskonale komponują się z klasycznymi zasłonami, lambrekinami i innymi dekoracjami okiennymi. To dodatkowy sposób na wyrażenie własnej indywidualności.
  • Nie trzeba się bać jaskrawych kolorów i wzorów, rolety świetnie prezentują się nie tylko w jednolitych kolorach. Świetnie wyglądają rysunki fal, chmur, rozgwieżdżonego nieba, wykonane w technice akwareli i pastelowych kolorach.
  • Rolety można dopasować do dowolnego stylu. Przestały być tylko wizytówką urzędów.

Dlaczego plisowane rolety z Wrocławia są tak funkcjonalne?

Plisy to niestandardowe rozwiązanie do projektowania okien. Jeśli dekorując okno chce się uniknąć wyraźnych pionowych lub poziomych linii tradycyjnych osłon, warto zwrócić uwagę na plisowane rolety z Wrocławia. Stosowane są przede wszystkim w przypadku niestandardowych otworów okiennych: skośne stropy ogrodów zimowych lub szklarni, lukarny i okna łukowe, werandy itd. Plisy są konstrukcją poziomą, w której otwierane są za pomocą łańcuszka lub sznurka, tkanina jest zebrana w gęste fałdy, prawie niewidoczne na tle okna dzięki niewielkiemu profilowi mocującemu.

Polecamy uwadze:

Do rolet plisowanych można wybrać tkaninę o dowolnej fakturze, gęstości, kolorze, od pastelowych odcieni po wyraziste, nasycone kolory. Jak sterować roletami? Automatyka znajduje coraz więcej zwolenników: sterowanie elektroniczne pozwala na ustawienie różnych trybów otwierania i zamykania rolet. Można go skonfigurować do jednoczesnej obsługi kilku rolet lub ustawić określony stopień otwarcia. Ze względów bezpieczeństwa istnieje możliwość ręcznego sterowania systemem.

Plisy na dużych otworach okiennych

Okna panoramiczne są najbardziej spektakularne i luksusowe, a dom z nimi to tylko marzenie. Jednak ich wyposażenie może być trudne. Jeśli za oknem jest piękny krajobraz, a słońce praktycznie nie zagląda do pokoju, takie okno nie potrzebuje wystroju, po co ukrywać całą wspaniałość i zakres. Ale warunki nie zawsze są optymalne. Najczęściej zbytnie nasłonecznienie psuje meble, przeszkadza w pracy lub odpoczynku.

Rolety z Wrocławia chronią przed słońcem, podkreślając jednocześnie skalę i piękno okien panoramicznych. Modele plisowane wyposażone są w jeden stały i jeden ruchomy gzyms lub dwie ruchome prowadnice. Praktyczną i dekoracyjną opcją jest system dzień-noc. Zawiera dwa panele, różniące się przepuszczalnością światła, podobnym lub kontrastującym kolorem.
Dużą zaletą plis jest możliwość ich zamontowania na dużych otworach okiennych, nie tylko klasycznych, ale również o nietypowych kształtach: łukowe, trójkątne, wielokątne. Do montażu na oknach o standardowej konstrukcji można stosować modele wolnowiszące, sterowane za pomocą systemu łańcucha lub linki.