Suknie ślubne - długie rękawy, falbanki i koronki

Suknie ślubne – długie rękawy, falbanki i koronki

W tegorocznym sezonie rynek związany z modą ślubną obfituje w wiele nowatorskich rozwiązań. Projektanci zdecydowali się połączyć klasykę z elementami przywodzącymi na myśl kreacje karnawałowe. Takie propozycje mają zarówno grono zwolenników, jak i przeciwników. Niektórzy uważają, że zbyt poważne modernizacje projektów sukni ślubnych nie są szczególnie korzystne. Mimo wszystko jednak nie brakuje także amatorek niestandardowych fasonów.

Prym wiodą długie rękawy, duża liczba falban i nieśmiertelne koronki. W wielu projektach uwzględniono także obecność frędzli i piór. Panny Młode, którym zależy na założeniu czegoś, co zapewni jej zrobienie piorunującego wrażenia, mają ogromne pole manewru. Ciekawostki pojawiły się nie tylko w obrębie sukni, ale także biżuterii i butów. Projektanci zachęcają do eksperymentowania z kształtami, kolorami i wzorami. Dobrze dobrane dodatki mogą sprawić, że nawet prosta stylizacja stanie się wyjątkowa.

Suknie ślubne z długim rękawem

Suknie ślubne - długie rękawy, falbanki i koronkiKreacje ślubne z długim rękawem były niezwykle modnym rozwiązaniem kilka lat temu. W kolejnych sezonach Panny Młode zdecydowanie częściej wybierały modele zawieszone na cienkich ramiączkach lub takie, które nie posiadały ich wcale, czyli z wbudowanym gorsetem. Długi rękaw wydawał się zniknąć w cieniu. Projektanci zaprzestali promowania uwzględniających go krojów, a kobiety uznały tę propozycję za mało atrakcyjną. Na szczęście dziś sytuacja ta uległa diametralnej zmianie. Suknie ślubne z długim rękawem ponownie powróciły do łask i coraz częściej goszczą na wybiegach mody. Co ciekawe, po latach wypowiadania negatywnych opinii na temat takich fasonów, zostały one przyjęte aprobatą społeczeństwa. Zapewne wynika to z faktu, że obecnie znów są one nowością w świecie mody, przez co postrzega się je jako pewien rodzaj innowacji.

Długi rękaw to idealne rozwiązanie dla kobiet, które nie czują się komfortowo z odsłoniętymi ramionami. Taki fason pozwala całkowicie zamaskować wszelkie niedoskonałości sylwetki. Nie oznacza to jednak, że jest to równoznaczne z koniecznością zupełnego „zabudowania się” w wybranej kreacji. Rękawy mogą zostać uszyte z prześwitującego materiału lub  koronki. Dzięki temu ręce i ramiona są osłonięte, ale jednocześnie w pewnym stopniu pozostają odkryte. Efekt jest seksowny i subtelny zarazem, a Panna Młoda może odczuwać pełną satysfakcję ze swojego wyglądu i cieszyć z powodu wygody poruszania się w sukni.

Interesującym faktem jest, że suknie ślubne z długim rękawem są niezwykle popularne wśród gwiazd i celebrytów. Większość z nich uważa, że modele tego typu zachowują idealny balans pomiędzy strojnością i minimalizmem. Takie stylizacje to esencja elegancji i szyku. Takiego ubrania nie powstydziłaby się nawet księżniczka w dniu swojego ślubu. To uniwersalny fason, który jednocześnie potrafi wywrzeć piorunujące wrażenie. Co ciekawe, świetnie prezentuje się on niemal na każdym typie figury, co stanowi jego kolejny atut.

Falbanki i koronki w stylizacji ślubnej

Innym odkryciem tego sezonu są falbanki i koronki. W salonach z sukniami ślubnymi można odnaleźć zarówno propozycje, w których użyto tych ozdób osobno, jak i razem. Niektórzy uważają takie modele za zbyt strojne, ale liczba osób zachwyconych tymi projektami, jest znacznie większa. Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w całym życiu. Nie powinno zatem nikogo dziwić to, że Panna Młoda pragnie wtedy wyglądać wyjątkowo. Wiele z nich chętnie inspiruje się kreacjami prezentowanymi podczas gali mody ślubnej, gdzie prezentowane są stroje o nowatorskich, często bardzo odważnych krojach. Obecnie prym wiodą koronki i falbany. Połączenie tych elementów nie jest zbyt oczywiste, ale w rzeczywistości doskonale się ze sobą komponują.

Do najczęściej kupowanych sukien ślubnych w 2018 i 2019 roku należały te charakteryzujące się gorsetem wykonanym z koronki i dołem składającym się z kilku warstw falban. Taka stylizacja podkreśla wszelkie atuty kobiecego ciała i doskonale maskuje wszelkie mankamenty, szczególnie te zlokalizowane w okolicy talii i bioder. Innym ciekawym projektem była suknia o dość prostym kroju, przypominającym stroje noszone przez kobiety w starożytnym Rzymie. Dekolt został zwieńczony przy pomocy delikatnej koronki, a rękawy ozdobione kilkoma warstwami falban, które kończyły się przy nadgarstkach. Kreacja zawierała w sobie element asymetrii, co było świadomym działaniem projektanta. W tym przypadku również może być ona noszona przez panie o każdym typie sylwetki. Wszelkie ewentualne niedoskonałości zostaną w niej zupełnie zamaskowane.

Wybór sukni ślubnej to jedno z najtrudniejszych zadań, jakie wiążą się z organizacją ceremonii i wesela. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto skorzystać z możliwości skonsultowania się ze stylistą. Profesjonalista z pewnością jasno określi wszelkie plusy i minusy danej kreacji, dzięki czemu Panna Młoda zyska pełny obraz sytuacji i wyeliminuje możliwość popełnienia jakichkolwiek błędów w obrębie tego tematu.