Ile zarabia szkoła językowa?

Ile zarabia szkoła językowa?

Ile zarabia szkoła językowa? Często ludzie nie wiedzą, jaka jest prawda w tym temacie… Marzy Ci się zaś własna szkoła języka angielskiego? Co trzeba zrobić, by ją otworzyć? Jakie są zasadniczo formalności w tym względzie? Czy szkoła językowa dla dorosłych to spore wydatki na start? Co jest zaś oferowane przez podmioty edukacyjne? Czy jest to dochodowy biznes? Dowiedz się tego z poniższego wpisu.

Jak otworzyć szkołę językową?

Paradoksalnie nie trzeba być po filologii, by można było prowadzić choćby kurs angielskiego dla firm, zajęcia dla osób indywidualnych itp. Jakie są zatem dokładnie wymagane umiejętności w tym względzie? Tak naprawdę warto przede wszystkim znać angielski (lub inny język obcy). A droga do tego może wieść różnymi ścieżkami. Są oczywiście osoby mające własne szkoły językowe, które są po filologii. Możesz jednak mieć na przykład kurs itp. Grunt, żeby posiadać kwalifikacje na poziomie minimum C1. Wtedy możesz swobodnie prowadzić samodzielnie kursy językowe dla firm itp. Oczywiście, te kwalifikacje powinny być czymś potwierdzone; na przykład odpowiednimi dokumentami.

Oczywiście, same papiery to nie wszystko. Warto posiadać zdolności przywódcze, czy organizacyjne. A założenie szkoły językowej wymaga też cierpliwości. Nie da się zaś ukryć, że to wcale nie jest taka łatwa dziedzina. Na pewno trzeba znaleźć odpowiedni lokal. Im lepsza lokalizacja, tym więcej potencjalnych Klientów. To jasne i klarowne. Najlepiej zdecydować się na wynajem miejsca w szkołach zwykłych. Wszak dzięki temu można będzie potem zaoszczędzić na krzesłach, stolikach itp. Nie zawsze jednak tak się udaje. Dobrze byłoby, gdyby lokalizacja była dogodna.

Poza tym warto wynajmować takie miejsca, które będą do naszej dyspozycji także wieczorami, w soboty itp. Wszak wówczas często odbywają się rozmaite zajęcia (na przykład dla dorosłych, którzy po zakończeniu pracy dokształcają się w tym kierunku). Jeśli chodzi o zakładanie szkoły językowej, to musisz między innymi zdecydować się na odpowiednią formę prawną. Może to być na przykład jednoosobowa działalność gospodarcza.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? To optymalna forma opodatkowania dochodów. Musisz także wybrać i wpisać właściwe dla tej formy działalności kody PKD. Poszukaj także właściwego biura księgowego i załóż konto firmowe. Musisz porównać dostępne oferty, by zdecydować się na takie, które będą profesjonalne i dodatkowo stosunkowo tanie. Wszak dla osób zakładających firmy liczy się każda złotówka.

Co oferują porządne szkoły językowe?

Warto zauważyć, że opcji na tej właśnie płaszczyźnie jest sporo. Porządna szkoła oferuje między innymi rozmaite kursy językowe. Cennik pozwala zaś dokładnie dowiedzieć się potencjalnym Klientom, co ile kosztuje. Warto podkreślić, że musisz zagwarantować ludziom sporo opcji. Do wyboru powinny być zatem nie tylko szkolenia dla osób indywidualnych, ale tak samo firmowe. Są one zaś coraz popularniejsze. W ten sposób zwiększy się liczba osób, które zainteresują się właśnie Twoją placówką edukacyjną.

Warto zadbać o to, by w tej szkole uczono nie tylko angielskiego. Im więcej opcji, tym lepiej. Nie da się ukryć, że szkoła języka angielskiego cennik jest najbardziej popularna. Łatwo można jednak zauważyć, że w ostatnim czasie coraz więcej Polaków chętnie poprawia swoje kwalifikacje pod kątem takich wariantów, jak hiszpański, niemiecki, włoski, francuski itp. Są nawet ludzie, którzy postanawiają się uczyć języków dość egzotycznych. Pamiętaj o tym, że dużą popularnością cieszą się takie szkoły językowe, które oferują zajęcia indywidualne, jak i grupowe. Wszak dzięki temu Klienci mogą mieć większe pole do manewru. Jedni wolą się uczyć sam na sam z lektorem.

Uważają, że taka forma jest mimo wszystko bardziej efektywna. Są też osoby, które preferują naukę w grupie. Dla nich to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Warto dodać, że nowoczesne szkoły językowe są otwarte nawet w soboty. Dla niektórych kursantów to zaś znakomita wiadomość! Wszak nie każdy może pozwolić sobie na to, by uczyć się na przykład od poniedziałku do piątku (ze względu na obowiązki w pracy, domowe itp.).

Ile można na tym zarobić?

Czy szkoła językowa jest w ogóle dochodowa? Jej założenie to koszt od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy PLN. Od czego to zależy? Między innymi od metrażu, czy lokalizacji wynajmowanego lokalu itp. Im większa powierzchnia, im lepsze miejsce, tym trzeba głębiej sięgać do portfela. Poza tym czasami trzeba także wydać pieniądze na wyposażenie. Ile można zaś zarobić? Trudno jednoznacznie stwierdzić.

Nie da się jednak ukryć, że przychody kształtują się średnio na poziomie od kilkuset PLN do kilkunastu tysięcy PLN (w ciągu jednego miesiąca). Początkująca szkoła językowa, w kiepskiej okolicy, nie może od razu liczyć na “kokosy” na tej płaszczyźnie. Są zaś liderzy rynkowi, którzy zarabiają naprawdę sporo każdego kolejnego miesiąca. Wszak nie brakuje obecnie osób zainteresowanych takimi właśnie usługami. Na pewno trzeba zatem pomyśleć o dobrej lokalizacji, zadbać o szeroką ofertę i jakość usług na wysokim pułapie.

English Français Deutsch Español