Organizacja i przebieg eventów firmowych

Przedsiębiorstwa często decydują się na organizowanie eventów, czyli imprez firmowych, których przebieg zależy od okoliczności ich wdrażania. Mogą one mieć charakter wyłącznie biznesowy lub stanowić rozrywkę dla pracowników w ramach świętowania różnych sukcesów firmy. Eventy dla firm to doskonały sposób na odprężenie i odstresowanie pracowników, a także na integrację zespołu.

Rodzaje eventów firmowych

Eventy dla firm mogą przybrać różne formy. W zależności od tego, jaki charakter ma mieć przyjęcie, trzeba opracować adekwatny program imprezy. Eventy firmowe mogą występować w postaci:

1. Imprezy firmowe

Ten rodzaj eventów ma charakter ogólny i można mu przypisać różne okazje do świętowania i sukcesy osiągnięte przez zespół, tj. nagrody branżowe, jubileusze, nowe kontrakty, czy sukcesy firmy na skalę globalną. Takie eventy dla firm przedsiębiorstwa organizują najczęściej.

2. Szkolenia

Jest to bardziej dystyngowana forma eventu, zorganizowana w konkretnym celu, jakim jest kształcenie pracowników i zdobycie przez nich nowych umiejętności oraz kwalifikacji. Miejsce przeprowadzenia kursu również pełni istotną rolę. Najlepsza będzie wynajęta w hotelu sala konferencyjna, wyposażona w bezusterkowy sprzęt audio, rzutnik, mikrofon i projektor. Wiedza przekazywana przez profesjonalistę w odpowiednich warunkach przynosi zadowalające efekty.

3. Bankiety z udziałem kontrahentów

Eventy dla firm w postaci bankietów powinny przebiegać w stylu eleganckim, a gości powinien cechować szampański nastrój.

4. Imprezy integracyjne

Imprezy integracyjne to najbardziej wyczekiwane eventy przez pracowników. Ten rodzaj imprezy daje wiele możliwości. Opracowując plan takiego eventu można wykorzystać swoją kreatywność, dzięki której pracownicy firmy będą mogli cieszyć się bogactwem wciągających gier i atrakcji.

Na co warto zwrócić uwagę?

Urządzając eventy dla firm trzeba zadbać o znalezienie miejsca, które będzie odpowiadało programowi eventu; oprawę muzyczną; techniczną obsługę i personel. Oprócz tego liczy się również:

1. Różnorodność atrakcji

Aby impreza była udana i pozytywnie zaskoczyła gości, trzeba podejść do sprawy w sposób kreatywny, ponieważ liczy się pomysł i dobra zabawa. Organizacja eventu nie jest łatwa, kiedy trzeba rozbawić i trafić w gust wielu pracowników w tym samym miejscu i czasie. Różnorodność atrakcji jest jak najbardziej wskazana. Najważniejsze wówczas jest uwolnienie się od rutyny, którą goście mają na co dzień w pracy. Eventy dla firm organizowane są po to by odprężyć i odstresować pracowników oraz pozwolić im zapomnieć o monotonii w firmie.

2. Goście specjalni

Podczas organizacji eventów istotny jest wybór odpowiedniego lokalu. Najlepszy będzie taki, w którym znajduje się scena, dobre nagłośnienie i efektowne oświetlenie. Taki wystrój uatrakcyjni imprezę o występy artystyczne, np. gwiazdy wieczoru lub kabaretu. Taka niespodzianka z pewnością poprawi jakość przyjęcia.

3. Dobry catering

Uczestnicy eventu spędzają wiele godzin na przyjęciu, więc należy zadbać o to, by nie byli głodni. Jedzenie powinno być dobre jakości i przede wszystkim nie może go zabraknąć.

4. Program adekwatny do okazji

Przebieg i rodzaj atrakcji eventu firmowego zależny jest od okazji jego organizacji. Zupełnie inaczej będzie wyglądał bankiet z udziałem kontrahentów niż impreza jubileuszowa. W przypadku organizacji eventów biznesowych należy starannie dopracować program imprezy i zadbać o najdrobniejsze szczegóły, natomiast eventy dla firm, które odniosły pewne sukcesy, np. ze względu na rekordy sprzedażowe, mogą odbywać się w luźniejszej atmosferze. dobrze się bawić w gronie współpracowników.

Korzyści organizacji eventów dla firm

Po pierwsze – świetna zabawa. Obecność wielu atrakcji niezaprzeczalnie przyczynia się do polepszenia nastroju zaproszonych gości. Szczególnie zauważalne jest to na imprezach integracyjnych, których pracownicy niekiedy tak długo wyczekują. Miłe towarzystwo i wydarzenia zorganizowane w ramach eventów, które są również dostosowane do wieku i zainteresowań pracowników, zapewniają niezapomnianą odskocznię od codzienności.

Kolejną zaletą eventów dla firm jest miła późniejsza atmosfera w pracy. Na imprezach tego typu zazwyczaj pracownicy integrują się i przełamują się wówczas pewne bariery w kontaktach, których istnienie utrudniało pomyślne i efektywne pełnienie obowiązków w firmie. Zadowoleni i szanujący się współpracownicy realizują swoje zadania szybciej i wydajniej.

Redukcja poziomu stresu jest jednym z najważniejszych czynników w procesie wykonywania swoich czynności w pracy. Nadmiar obowiązków nałożony na zatrudnionego może prowadzić do przewlekłego zmęczenia i wysokiego poziomu stresu, a takie objawy osłabiają możliwości pracownika. Impreza firmowa, zwłaszcza ta o charakterze integracyjnym to doskonała okazja do odprężenia się i regeneracji organizmu.

Podsumowując istnieje kilka rodzajów eventów dla firm. Organizowane są zależnie od celu biznesowego takiego przyjęcia. Wyróżnia się imprezy typowo biznesowe lub pełniące również funkcje rozrywkowe. Planując eventy warto pamiętać o dostosowaniu atrakcji do rodzaju uroczystości.