sklep z bielizną

Brafiting, czyli idealny biustonosz

by

in

Brafiting, czyli idealny biustonosz: Posiadaczki biustu niemieszczącego się w dawniej uważanym za standardowy przedziale rozmiarów 75A-90D mają dzisiaj ogromnym wybór staników w sklepach, nie tylko internetowych. Wciąż jednak nie tylko młode dziewczyny szukają informacji, jak powinien wyglądać dobrze dobrany biustonosze.

Tym zajmie się brafiting, czyli mówiąc po polsku: profesjonalne dopasowywanie biustonoszy. Zawodowe brafiterki można spotkać w coraz większej liczbie salonów z bielizną, a w internecie nie brakuje grup, których uczestniczki dzielą się swoimi doświadczeniami i opiniami o różnych modelach biustonoszy, oraz blogów z recenzjami i poradami. Ten rosnący ruch i większa świadomość klientek sprawiają, że do lamusa można odłożyć mit, iż bielizna damska nie może być ładna i wygodna równocześnie.

Jak prawidłowo dobrać biustonosz?

sklep z bieliznąDobrze dobrany biustonosz założony po raz pierwszy to ogromna zmiana dla kobiet o większym biuście, jak i dla tych z mniej typowym obwodem pod nim. Nagle okazuje się, że piersi w każdym rozmiarze potrafią wyglądać ładnie i trzymać się na swoim miejscu, są podniesione i to wcale nie na ramiączkach utrzymuje się cały ciężar.

Jak prawidłowo dobrać biustonosz? Trzeba pamiętać, że każdy biust jest inny i sama tabela rozmiarów to tylko punkt wyjścia. Jeżeli wskazany przez nią rozmiar jest za mały lub za duży, trzeba przymierzyć inny. Często jest też tak, że u różnych producentów, a nawet w różnych modelach tej samej marki możemy potrzebować rosnących rozmiarów. Zależy to od konstrukcji danego stanika, głębokości miseczek, szerokości fiszbin, stopnia zabudowania, rozciągliwości materiału obwodu.

Krok po kroku zobaczmy, jak znaleźć dobrze dobrany biustonosz:

1. Mierz swoje wymiary tuż po miesiączce – pod koniec cyklu piersi potrafią być nawet do dwóch rozmiarów większe.

2. Obwód pod biustem zmierz ciasno, natomiast obwód w najbardziej wystającym miejscu biustu – raczej luźno. Zapisz wyniki.

3. Jeżeli twoje piersi nie są bardzo jędrne i zwarte, zmierz je zarówno bez stanika, jak i w najlepiej dopasowanym, jaki masz (najlepiej miękkim). Jako podstawę doboru rozmiaru wybierz wyższą wartość.

4. Odczytaj w tabeli odpowiedni rozmiar – składa się on z liczby oznaczającej obwód pod biustem i litery oznaczającej wielkość miseczki. Wyznaczając obwód, swoje wymiary zaokrąglij do 5 cm w dół. Dopiero znając obwód, możesz sprawdzić odpowiednią wielkość miseczki. Nie zawsze ta sama litera oznacza tę samą wielkość biustu – to tylko relacja miseczek do obwodu. Na przykład 80G może wydawać się biustem dużym, podczas gdy 65G jest zaledwie średni.

5. Gdy znasz już wyjściowy rozmiar (pamiętaj, że poszczególni producenci mogą stosować własną rozmiarówkę), czas na przymierzanie. Rozmiar z tabeli może w rzeczywistości nie pasować na ciebie idealnie – wtedy sprawdź odpowiednio większą lub mniejszą miseczkę, a nawet inny obwód.

Jak poznać dobrze dopasowanie stanika?

Początkującym w dziedzinie brafitingu może sprawiać problem ocena, [b]czy biustonosz dobrze leży[/b]. Może wydawać się, że skoro całe piersi się w nim mieszczą, to jest dobre, jednak czasem wybieramy zaledwie biustonosz dostatecznie dobry, kiedy może być idealny.

Dobrze dopasowany biustonosz jest wtedy, gdy:

– całe piersi mieszczą się w miseczce – ani nie ma od góry wolnej przestrzeni, ani krawędź biustonosza nie przecina biustu (brafiterka powie na takie zjawisko „buleczki”);

– obwód biustonosza tworzy poziomą linię, jest stabilny i nie przesuwa się, ale z drugiej strony nie uciska i nie utrudnia oddychania.

Uwaga!

Czasem zdarza się, że pierś nie wypełnia całej miseczki, jednak nie od góry, tylko od dołu. Widać wtedy załamanie w dolnej części miseczki, a fiszbiny nie znajdują się bezpośrednio pod biustem. Wówczas może to być wina nie złego rozmiaru, ale nieodpowiedniego kształtu. Miseczki biustonosza mogą być głębsze, bardziej wysunięte do przodu albo płytsze – mniej odstające od klatki piersiowej i wyższe. Spróbuj tego samego rozmiaru w innym fasonie lub innego producenta. Może okaże się strzałem w dziesiątkę.

Profesjonalny brafiting

Bielizna damska ma za zadanie nie tylko atrakcyjnie wyglądać. Przede wszystkim nosimy ją po to, aby zapewnić wygodę. I o ile źle dobrany stanik potrafi być torturą, o tyle dobrze dopasowany daje zdecydowanie większy komfort niż jego brak. Jeśli wybór rozmiaru sprawia ci trudność i nie wiesz od czego zacząć, znajdź sklep z bielizną oferujący brafiting. Nie musisz obawiać się opłat za taką konsultację, dobro biustonosza jest bezpłatny.

Dostaniesz wskazówki co do właściwego rozmiaru, ale także co do najodpowiedniejszych dla siebie fasonów, wraz z propozycjami kilku idealnie dobranych staników spośród dostępnych w sklepie. Brafiting online może okazać się mniej dokładny – konsultantka nie widzi dokładnego kształtu twojego biustu i nie masz możliwości przymierzenia większej liczby staników od razu. Będzie jednak dużą pomocą, jeśli nie masz możliwości wybrania się do stacjonarnego salonu.

English Français Deutsch Español