Jak rozpoznać oryginalne żakiety Armani?

Jak rozpoznać oryginalne żakiety Armani?

Jak rozpoznać oryginalne żakiety Armani? Żakiety Armani znane są ze swojej wysokiej jakości i ponadczasowych krojów. Jak jednak odróżnić oryginalny produkt od podróbek?

Skąd biorą się podróbki?

Ekskluzywna moda to bardzo intratny obszar biznesu. Markowa odzież nie jest tania, ani łatwo dostępna dla przeciętnego człowieka. Zwykle trzeba się na tego typu produkty wykosztować, a domy mody przez dziesięciolecia pracują na swoją opinię, dzięki której konsumenci chętnie wydają tysiące złotych na ubrania danych marek. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiają się podróbki. Wyprodukowane z tanich materiałów, szyte w niegodziwych warunkach, potrafią bezczelnie podszywać się pod produkty oryginalnej marki. Wyprzedaże ubrań markowych mogą być dla nas niezwykle kuszące i stanowić świetny sposób na uzupełnienie garderoby o doskonałej jakości żakiet, ale skąd możemy mieć pewność, że kupujemy oryginał, a nie podróbkę?

Po pierwsze – musimy zrobić rozeznanie

Mówi się, że nic co warte zachodu nie przychodzi łatwo – i jest to prawda również jeśli chodzi o markowe ubrania. Ekskluzywna moda stanowi towar luksusowy, nie jest więc przeznaczona dla każdego. Aby ubierać się w markowe ubrania musimy mieć nie tylko pieniądze, żeby je kupić, ale również czas, by poznać historię marki oraz chociaż te najbardziej charakterystyczne linie ubrań danego domu mody.

Poświęćmy chwilę by zapoznać się z seriami Armani i decyzję, czy interesuje nas niezwykle droga i ekskluzywna linia Black Label, czy wystarczy nam, jeśli zaopatrzymy się w nieco mniej luksusowe, a więc tańsze ubrania z serii Emporio Armani? Wszystkie żakiety Armani będą odznaczały się niebywałą jakością, jednak w zależności od linii różnić się będą nie tylko stylistyką etykiety, ale i sklepami, w jakich będą dostępne. Wyprzedaże ubrań markowych dotyczyć raczej będą tańszych serii, zaś naprawdę ekskluzywna moda kręci się wokół tych najdroższych.

Czy to na pewno dobry sklep?

Znajomość konkretnych linii jest ważna nie tylko ze względu na nasze samopoczucie, ale również ze względu na to, że pomaga uniknąć zakupu podróbek. Posiadając dokładne informacje na temat danej serii wiemy, w jakich sklepach będzie można kupić ubrania z niej pochodzące. I tak dla przykładu – żakiety Armani z super ekskluzywnej linii Black Label nie będą dostępne ani w marketach, ani w sieciówkach, ani nawet w zwyczajnych sklepach Internetowych. To luksusowa ekskluzywna moda zarezerwowana do sprzedaży wyłącznie w butikach Armani. Natomiast serie takie jak Emporio lub Exchange dostępne będą w zupełnie innych sklepach. Aby uniknąć zakupu podrobionego ubrania – takie rzeczy po prostu trzeba wiedzieć.

Poświęćmy czas na poznanie krojów

Czy żeby kupić markowy żakiet trzeba zapoznać się z krojami typowymi dla danego domu mody? Oczywiście nie jest to konieczne, ale jednak znajomość takich informacji nie zaszkodzi. Co więcej takie informacje po prostu zwiększą przyjemność z noszenia ubrań danego domu mody. Będziemy mieć świadomość, że wybraliśmy daną markę nie w ciemno, ale w oparciu o konkretną wiedzę. Wiedza ta dodatkowo pozwoli nam umiejętnie komponować ciekawe i poprawne stylizacje, a więc ochroni nas przed modowymi wpadkami, o które dziś przecież wcale nie tak trudno.
Pamiętajmy więc, że Armani to marka oparta o klasyczne, eleganckie kroje. Nie są to ubrania, które mają szokować czy przyciągać spojrzenia tanimi sztuczkami. Nie znajdziemy wśród żakietów Armani żadnych ekstrawaganckich form, czy krzykliwych, neonowych kolorów. Armani to włoska moda w swojej najbardziej klasycznej, ekskluzywnej formie. To kroje w starannie zaprojektowanej, tradycyjnej modzie.

Zwróćmy uwagę na logo

Modowym laikom markowe ekskluzywna moda kojarzyć się może z wielkimi, krzykliwymi nazwami marek eksponowanymi w najbardziej widocznych miejscach na danym ubraniu. Nic bardziej mylnego! Przynajmniej w przypadku klasycznej, eleganckiej marki takiej jak Armani. Żakiety Armani nie będą krzyczały o sobie za pomocą tandetnie umiejscowionego logo. Poznać je będzie można po niezwykle wysokiej jakości i kroju, o którym mowa była wcześniej. Jeśli trafimy na żakiet, który wielkimi literami krzyczy do nas, że wyszedł z domu mody Armani – prawdopodobnie w rzeczywistości nie ma z tą marką absolutnie nic wspólnego. Oryginalne ubrania tej marki logo będą miały raczej dyskretnie naniesione na lewej stronie lub podszewce.

Pamiętajmy, że za jakość trzeba zapłacić…

…i od tej reguły nie ma wyjątków. Dom mody Armani długo pracował na swoją markę, znaną obecnie na całym świecie. Składają się na nią nie tylko jakość i ponadczasowe projekty, ale także staranność wykonania i bezkonkurencyjne tkaniny. Oznacza to, że żakiety Armani to nie są ubrania, które kupimy za kilkaset złotych. Przeciwnie, zazwyczaj zainwestować musimy dużo więcej. Żakiet ekskluzywnej linii Black Label kosztować nas może od 3 do 5 tysięcy złotych. Nawet na najtańszą linię Exchange wydamy około tysiąca złotych. Jeśli znajdziemy tego typu ubrania w cenie 100, 300 czy nawet 500 złotych – nie mamy co się łudzić. Według wszelkiego prawdopodobieństwa mamy do czynienia z podróbką.

English Français Deutsch Español