Gdzie warto się wybrać na wczasy za granicą?

Gdzie warto się wybrać na wczasy za granicą? Polacy coraz chętniej spędzają swoje urlopy za granicami naszego kraju. Wysokie ceny w górach i nad Bałtykiem oraz brak gwarantowanej dobrej pogody sprawia, że chętnie wybieramy się w podróże zagraniczne. Wybór kierunków mamy ogromny, jednak najczęściej decydujemy się na spędzenie urlopu w Europie. Znajdziemy tu wszystko, czego potrzeba do spędzenia cudownych wczasów za granicą: piękne zabytki, długie piaszczyste plaże i słoneczną pogodę. 

Chorwacja

Chorwacja to ciągle jeden z ulubionych krajów Polaków na spędzenie cudownych wakacji. Choć w tym przypadku wczasy za granicą mocno podrożały to ciężko zrezygnować z tak wspaniałych widoków, pysznego jedzenia i pięknej pogody. Chorwacja ma doskonale rozbudowaną bazę turystyczną, dzięki czemu mamy ogromny wybór miejsc zarówno na lądzie jak i na wyspach. I co najważniejsze dla nas można tam dojechać sprawnie samochodem.

Polacy najczęściej sami organizują sobie wyjazdy do Chorwacji, rzadko korzystając z ofert biur podróży. Bardzo łatwo jest tu znaleźć nocleg i porozumieć się bez znajomości języków obcych. Wiele osób wraca tu każdego roku do tych samych miejsc. Inni chcą dobrze zwiedzić to małe państwo i decydują się na różne lokalizacje. Wyspy i regiony mogą się różnić od siebie i oferować zupełnie inne atrakcje turystyczne. Warto przy pierwszej wizycie nie wybierać najbardziej znanych kurortów jak Dubrownik czy Makarska, bo ogromna ilość turystów może przysłonić nam piękno tych miejsc. A wczasy za granicą przede wszystkim mają nam przynieść zasłużony odpoczynek.

Włochy

Italię wybieramy przede wszystkim ze względu na ogromną ilość pięknych miast z niezliczonymi zabytkami. Oczywiście nie brakuje tam pięknych długich plaż, ale wybierając się tam warto zwiedzić chociaż kilka miejsc. Każdy choć raz chce zobaczyć Rzym z Watykanem, co na pewno na długo zostanie w pamięci. Spotkanie z papieżem w trakcie środowej audiencji to ważne przeżycie dla większości turystów. Zakochani koniecznie powinni zobaczyć słynny balkon Julii w Weronie i udać się na wycieczkę do Wenecji. Przepiękne kanały robią wrażenie na każdym turyście. W sezonie może być tłoczno, ale warto się tu wybrać chociaż raz w życiu.

Włochy to również doskonała kuchnia, o czym nie można zapominać. Królestwo pizzy sprawi, że jej smak na długo będziemy pamiętać. Koniecznie musimy spróbować margarity w Neapolu czy grubych kawałków w Bolonii. Włochy to oczywiście nie tylko pizza, ale również doskonałe makarony i owoce morza. Taka podróż kulinarna będzie pełna doznań, a dzięki częstym wizytom we włoskich restauracjach poczujemy prawdziwy klimat tego kraju. Każdy region ma do zaoferowania cudowne dania i wino, które smakuje tu wspaniale.

Hiszpania

Hiszpania to marzenie wielu Polaków. Trudniej się tu dostać samochodem, gdyż trzeba pokonać ponad dwa tysiące kilometrów, dlatego najczęściej do tego kraju wybieramy się za pośrednictwem biur podróży. A takie wczasy za granicą można zorganizować samemu, wystarczy znajomość podstawowa języka hiszpańskiego bądź angielskiego. Hiszpania to bardzo duży kraj więc mamy ogromny wybór, co do miejsca pobytu. Polacy najczęściej wybierają Costa Brava, które pozwala na zwiedzanie Barcelony.

Warto jednak wybrać się na wczasy za granicą na mniej popularne plaże na Costa Blanca czy Costa del Sol. Hiszpania to również wspaniałe rajskie wyspy jak Majorka czy Ibiza, gdzie można zakosztować imprez na światowym poziomie. Również widoki będą przywoływać na myśl raj, biały piasek i przezroczyste lazurowe morze sprawi, że będziemy chcieli tam wracać każdego roku.

Hiszpania oprócz piaszczystych plaż ma również do zaoferowania wspaniałe zabytki w Barcelonie, Madrycie czy Granadzie. Wielu pielgrzymów z całego świata przybywa tu, by przejść choć kawałek drogi Świętego Jakuba i dotrzeć do jego grobu w Santiago de Compostela. Ten południowy kraj to również raj dla wielbicieli owoców morza, ryb i świeżych warzyw.

Portugalia

Portugalia jest mniej popularnym krajem na wczasy za granicą, ale każdy kto tam był może z czystym sumieniem polecić pobyt w tym miejscu. Wybierając się na urlop do Portugalii warto wybrać opcję 7+7, gdzie będziemy mieć możliwość zwiedzenia kraju i odpoczynku na jednej z licznych plaż. Koniecznie trzeba zobaczyć nowoczesną stolicę Lizbonę z przepięknym oceanarium. Z pewnością zachwyci nas również Porto ze słynnymi azulejos, czyli kolorowymi kafelkami. Będąc tam koniecznie musimy spróbować wyśmienitego porto, które rozlewane jest w winnicach w Villa Nova de Gaia.

Zwiedzając Portugalię warto zajrzeć do Barcelos, w którym posłuchamy legendy o kogucie, który stał się symbolem tego kraju. Zauroczy nas również studencka Coimbra z zabytkową zabudową. Wiele osób wybiera na cel wczasów za granicą portugalską wyspę Maderę. Jest to niezwykłe zielone miejsce, gdzie panuje przyjemna temperatura. Przyroda odgrywa tu główną rolę więc powinniśmy się przygotować na widoki zapierające dech w piersiach. Wyspa to również królestwo jednego z najlepszych piłkarzy na świecie Ronaldo, dlatego fani futbolu znajdą tu również raj.

English Français Deutsch Español