Medycyna estetyczna w walce o piękny biust

Jędrny i pełny biust to marzenie niejednej z nas, jednak z uwagi na uwarunkowania genetyczne, czy też przebyte choroby niektóre kobiety mają albo za mały, albo też niesymetryczne piersi. Niestety przy pomocy ziół, tabletek oraz masażu nie można w widoczny sposób poprawić wyglądu swojego biustu, jednak dzięki medycynie estetycznej jest to jak najbardziej możliwe. Dzięki dwóm zabiegom z zakresu medycyny estetycznej, a mianowicie zastosowaniu kwasu hialuronowego, a także tzw. lipofillingu nasz biust może w znaczący sposób zmienić swój dotychczasowy wygląd. Co jednak warto wiedzieć o tych dwóch zabiegach przed podjęciem decyzji o ich przeprowadzeniu?

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym

Powiększanie piersi będące jednym z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej jest dosyć często wykonywane, ponieważ dosyć duży odsetek kobiet na świecie nie jest zadowolonych z ich wyglądu. Obecnie coraz większe grono niezadowolonych pań, decyduje się na bezoperacyjne powiększanie biustu np. poprzez zastosowanie kwasu hialuronowego. W medycynie estetycznej kwas hialuronowy wykorzystywany jest przede wszystkim w celu przywrócenia objętości, a także ujędrnienia określonych partii naszego ciała. Choć stosuje się go bardzo często w celu zmniejszenia widoczności zmarszczek, to znalazł również zastosowanie w walce o nieco większy biust. Przy pomocy tego preparatu można skorygować asymetrię piersi, lekko je unieść, nieco powiększyć, a także ujędrnić. Zabieg wykorzystujący kwas hialuronowy jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia z uwagi na fakt, iż wspomniana substancja naturalnie występuje w naszym organizmie. Oczywiście przy pomocy wspomnianej substancji nie osiągniemy biustu większego o kilka rozmiarów, jednak taki zabieg nie pozostawia po sobie żadnych blizn, tak jak ma to miejsce w przypadku powiększania piersi w tradycyjny sposób. Tuż po przeprowadzonym zabiegu można bez problemu powrócić do codziennej aktywności i co ważne w przypadku tej właśnie metody nie występuje żadne ryzyko pojawienia się ewentualnej reakcji alergicznej. Jeśli chodzi natomiast o wady powiększania piersi przy pomocy kwasu hialuronowego, to należy liczyć się z dosyć krótkim efektem, gdyż po upływie ok. 13-18 miesięcy kwas ulegnie całkowitej biodegradacji i zabieg będzie trzeba wówczas powtórzyć.

Powiększanie piersi przy pomocy lipofillingu

medycyna estetyczna

Innym cieszącym się coraz większą popularnością zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, który pomaga w widoczny sposób poprawić wygląd naszych piersi jest tzw. lipofilling, stanowiący świetną alternatywę dla wszczepienia implantów. Lipofillingnazywany również lipotransferem polega w dużym skrócie na pobraniu od pacjentki tkanki tłuszczowej z problematycznego miejsca (np. z brzucha, ud lub pośladków) i wszczepieniu jej następnie w piersi. Przed przystąpieniem do zabiegu specjalista stosuje znieczulenie ogólne, po czym wstrzykuje w tkankę tłuszczową mieszankę adrenaliny, lidokainy oraz soli fizjologicznej, czyli substancji, których zadaniem jest zmiękczenie tłuszczu. Następnie na skórze wykonuje niewielkie nacięcie, przez które tłuszcz zostaje odessany. Pobrana wówczas tkanka tłuszczowa zostaje umieszczona w specjalnej wirówce tak, aby oddzielić od siebie to, co wartościowe (czyli komórki macierzyste i pełnowartościowe komórki tłuszczowe) od wody oraz obumarłych komórek. W ostatnim etapie zabiegu odwirowany preparat zostaje wprowadzony pod skórę przy pomocy bardzo cienkiej igły (tzw. kaniuli). Jakich efektów zabiegu można się jednak spodziewać? Przede wszystkim niewielkiego powiększenia piersi, a także ich ujędrnienia. Nie należy przy tym zapominać o poprawie wyglądu sylwetki (można stracić nawet kilka centymetrów na brzuchu, udach lub pośladkach), która staje się smuklejsza. Piersi po przeprowadzonym zabiegu wyglądają w pełni naturalnie w odróżnieniu od innego zabiegu wprawdzie nie z zakresu medycyny estetycznej, a raczej chirurgii plastycznej a mowa tutaj oczywiście o implantach. Zabieg przy wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi i polecany jest w szczególności tym paniom, którym zależy na wymodelowaniu swojego biustu, czy też nieznacznym powiększeniu piersi. Zabieg może też być ponadto stosowany u kobiet, które potrzebują rekonstrukcji piersi np. po mastektomii.

Medycyna estetyczna https://holisticclinic.pl/blog/ oferuje nam obecnie szereg zabiegów, przy pomocy których możemy poprawić nie tylko wygląd swojej skóry, ale również piersi. Kobiety, którym zależy na niewielkim powiększeniu swojego biustu, ujędrnieniu go, czy też wymodelowaniu powinny być w pełni zadowolone z dwóch zaprezentowanych powyżej zabiegów. Warto jednak mieć świadomość tego, że po upływie kilkunastu miesięcy zarówno kwas hialuronowy, jak i tkanka tłuszczowa zostaną całkowicie wchłonięte, dlatego też zabieg trzeba będzie powtórzyć. Ważne jest również to, iż obydwie wspomniane substancje są całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego też żadnych efektów ubocznych nie należy się spodziewać, gdyż nie wystąpią.