Jak pozyskać środki unijne na otwarcie firmy?

Jak pozyskać środki unijne na otwarcie firmy?

Jak pozyskać środki unijne na otwarcie firmy? Pożyczka płynnościowa POIR cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, gdyż umożliwia ona pozyskanie środków na otwarcie firmy. Zanim jednak zaczniemy starać się o pożyczkę, warto dowiedzieć się, na jakich zasadach są one przyznawane. Okazuje się bowiem, że pożyczka unijna na start nie może być udzielona w każdych okolicznościach. Na szczęście, spełnienie konkretnych wymogów może znacząco ułatwić nam pozyskanie środków. 

O czym trzeba pamiętać jeżeli zakładamy własny biznes?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy prowadzenie własnej firmy to w ogóle dobry pomysł. Nie sposób zaś ukryć, że zdecydowanej większości osób zależy na pozyskaniu odpowiedniej ilości środków pieniężnych. Dzięki nim bez wątpienia uda nam się zaspokoić podstawowe potrzeby dnia codziennego. Ponadto, dzięki własnej firmie możemy pozyskać środki niezbędne do realizacji naszych marzeń i pragnień.

Warto byłoby mieć na uwadze także i to, że prowadzenie własnego biznesu wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Te jednak zdobywa się z czasem. Nie należy jednak spodziewać się z tego, że od razu pozyskamy zadowalającą nas ilość pieniędzy. Na samym początku będziemy musieli liczyć się z dość dużymi inwestycjami. Zawsze aby zyskać, trzeba najpierw zainwestować. Na pewno warto byłoby więc sporządzić biznesplan. Dzięki biznesplanowi będziemy mogli dowiedzieć się, w jaki sposób pozyskać środki na realizację przedsięwzięcia. Trzeba jednak liczyć się z tym, że o takie rozwiązania jak mikro pożyczka unijna trzeba się odpowiednio postarać. 

Skąd możemy pozyskać środki na rozpoczęcie działalności?

Jak pozyskać środki unijne na otwarcie firmy?

Wiele osób zastanawia się nad tym, skąd możemy pozyskać środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Nie da się jednak wskazać jednego, uniwersalnego i najlepszego pod każdym względem rozwiązania. Wiele zależy bowiem od tego, jakimi możliwościami dysponujemy. Jeżeli posiadamy wkład własny, który na dodatek jest duży, być może nie będziemy musieli starać się o pożyczkę. Na szczęście, z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju pożyczki dla przedsiębiorców. Oczywiście zawsze możemy skorzystać z pożyczki w banku.

Jak się jednak okazuje, uzyskanie dużego kredytu nie będzie możliwe bez wkładu własnego. Jeżeli więc nie posiadamy wkładu własnego, o dużej pożyczce możemy zapomnieć. Jeśli jednak dysponujemy wkładem własnym, otrzymanie pożyczki może okazać się całkiem możliwe. Alternatywą dla pożyczki bankowej będzie pożyczka dla firm na start ze środków Unii Europejskiej. Okazuje się, że o tego rodzaju pomoc finansową należy się odpowiednio postarać. Bez tego niemożliwe będzie niestety otrzymanie pomocy finansowej tego rodzaju. 

Jak starać się o pożyczkę unijną?

Pożyczka na start ze środków unijnych może być otrzymana, jeżeli odpowiednio się o nią postaramy. Bez tego uzyskanie tego rodzaju pomocy finansowej nie będzie niestety możliwe. Wskazane jest zatem udanie się do odpowiedniej instytucji dysponującej wiedzą dotyczącą udzielania pożyczek na start. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że znalezienie odpowiedniej instytucji to nie wszystko. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie wniosku. Wskazane będzie również przygotowanie projektu. Musimy wskazać, że cele, które będziemy realizować poprzez działalność są zgodne z celami, które mogą być finansowane w ramach danego projektu unijnego. Jak się okazuje, przygotowanie wniosku do najłatwiejszych nie należy. Warto więc postarać się o pomoc. 

Co jeszcze warto by mieć na uwadze?

pożyczki dla firm BiałystokJak już zaznaczono powyżej, przygotowanie wniosku o pożyczkę unijną nie należy do najłatwiejszych. Warto byłoby więc poprosić o pomoc kogoś doświadczonego. Na szczęście, wiele kancelarii prawnych może okazać nam pomoc. Warto także poczytać komentarze na forach internetowych. Dzięki temu dowiemy się, na jakich zasadach innym przyznano pożyczki unijne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nawet najlepszy projekt nie da nam gwarancji tego, że uda nam się pozyskać środki.

Warto mieć więc przygotowane jakieś rozwiązanie awaryjne. Trzeba także liczyć się z tym, że prowadzenie własnego biznesu zawsze związane będzie z ryzykiem. Niestety, nie zawsze o tym pamiętamy, a szkoda. Liczenie się z ryzykiem bardzo często ochrania nas bowiem przed poważnymi problemami. Bagatelizowanie zagrożeń, zarówno tych istniejących, jak i tych, które mogą pojawić się w przyszłości nie jest zbyt odpowiedzialne.

Wskazana będzie również odpowiednia reklama usług oferowanych przez naszą firmę. W ten sposób dotrzemy do swoich potencjalnych klientów. Wskazana jest zarówno reklama w mediach społecznościowych, jak i tradycyjna jej forma. Tradycyjną formę reklamy stanowią oczywiście ulotki. Jest to jednak jedynie przykład. Warto bowiem zaznaczyć, że swoje usługi można reklamować także w inny sposób. Ogromną rolę odgrywa tak zwany marketing szeptany.

Warto także pamiętać o bonach i rabatach dla stałych klientów. W ten oto sposób możemy pozyskać wierną rzeszę klientów, którzy będą do nas powracać każdego dnia. Nie należy także zapominać o reagowaniu na negatywne opinie. Zawsze mogą one stanowić dla nas ważną wskazówkę i przestrogę. 

English Français Deutsch Español