Jak rozpocząć stylizację paznokci?

Jak rozpocząć stylizację paznokci?

by

in

Jak rozpocząć stylizację paznokci? Kiedyś było tak, że każda kobieta robiła sobie samodzielnie manicure w domowym zaciszu. Czasy te w większości mamy już za sobą całkowicie. Obecnie każda kobieta ma swoją stylistkę paznokci, która tworzy na jej paznokciach prawdziwe dzieła sztuki. Jak zostać taką właśnie stylistką paznokci? Od czego powinnyśmy zacząć? Sprawdźmy to.

Oceń swoje umiejętności i zapisz się na kurs

Na pewno do wykonywania profesjonalnie paznokci konieczny jest talent. Musimy posiadać pewne umiejętności. Kobiety, które nie potrafią równo pomalować paznokcia raczej się nie nadają do tego zawodu. Jednak są przypadku kobiet, które rzeczywiście zaczynały od totalnego zera. W takim przypadku najważniejsze jest zapisanie się na stosowny kurs. Kursów na rynku jest naprawdę sporo. Na taki kurs należy się zapisać nawet gdy swoje umiejętności oceniamy wysoka.

Po pierwsze, aby zajmować się stylizacjami paznokci profesjonalnie potrzebujemy “papierka”, a po drugie na każdym z kursów uczymy się czegoś nowego. Co jak co, ale stylizacja paznokci to takie zajęcie, które cały czas jest udoskonalane. Cały czas pojawiają się nowe techniki, inne wzory oraz metody. Profesjonalna stylistka paznokci musi być na czasie. Nie może powiedzieć swojej klientce, że danej techniki nie potrafi wykonać. Musimy przyznać, że jest to dosyć nieprofesjonalne.

Zatem jeśli chcemy rozpocząć tę drogę zawodową czy też nawet wykonywać paznokcie jedynie sobie, rodzinie czy też przyjaciółkom, to warto zrobić sobie taki kurs. Co więcej nie powinien być to jeden kurs. Kursy, które są dostępne na rynku są przeznaczone dla osób początkujących, jak i także dla osób zaawansowanych. Znajdziemy kursy przykładowo z kształtów paznokci, a także ze wzorów. Jest tego naprawdę multum. Pamiętajmy, aby wybierać jedynie takie kursy, które kończą się otrzymaniem certyfikatu.

Co więcej muszą to być kursy organizowane przez dobre firmy szkoleniowe. Na całe szczęście takowych na rynku nie brakuje.

Dobrej jakości materiały

Bardzo ważne są także materiały o dobrej jakości, których będziemy używać podczas swojej nauki i później już podczas stylizacji profesjonalnej paznokci. Musimy wiedzieć, że lakier hybrydowy lakierowi hybrydowemu jest nierówny. Musimy kupować lakiery hybrydowe do paznokci od znanych producentów. Wcześniej zapoznajmy się z opiniami o danej firmie. Także na szkoleniu możemy podpytać doświadczone osoby, które lakiery hybrydowe polecają. Jest to cenna wiedza. Jednak z czasem zorientujemy się, że przyzwyczaimy się do danej firmy z lakierami. Jednym stylistkom podobają się lakiery producenta X, a innym lakiery producenta Y. Wiele zależy od nas samych.

Na pewno spotkamy się także z żelami hybrydowymi do paznokci. Oczywiście żele hybrydowe utwardzamy w specjalnej lampie. W związku z tym poza zakupem poszczególnych kosmetyków musimy zadbać o odpowiednią lampę. Kiedyś na rynku były lampy, które utwardzały paznokcie kilka minut. W dzisiejszych czasach jest to niedopuszczalne. Obecnie jest to dosłownie kilkadziesiąt sekund. Warto zatem postawić na nowoczesną lampę, która będzie nie tylko wysoka jakościowo, ale także rzeczywiście inwestycją na lata. Na każdą lampę otrzymujemy przynajmniej dwuletnią gwarancję.

Gdzie kupimy akcesoria do stylizacji paznokci?

Z tym wiele stylistek początkujących ma spory problem. Początkujące stylistki bardzo często decydują się na zakup gotowych już zestawów. Nie jest to do końca dobry wybór. Dlaczego? Głównie z racji tego, że czasem dołączane kosmetyki nie są do końca dobre jakościowo. Cena zestawu jest okazjonalna, ale jakość w niektórych przypadkach już nie do końca. Pamiętajmy, że zarówno stacjonarnie, jak i także w sieci funkcjonuje mnóstwo sklepów z akcesoriami do paznokci. Takowe znajdują się bardzo często w popularnych galeriach handlowych w całej Polsce. Musimy się jednak liczyć z tym, że w sklepach tego rodzaju ceny mogą się okazać nieco wygórowane.

Czy zatem mamy inną alternatywę? Jak najbardziej. Mamy na myśli hurtownię z akcesoriami do paznokci. Hurtownia podobnie jak sklep z akcesoriami występuje w formie stacjonarnej, ale także w formie internetowej. Hurtownia wyróżnia się tym, że możemy spodziewać się o wiele niższych cen. Bardzo nam się to podoba, ponieważ i tak kupujemy nieco więcej za każdym akcesoriów. Skoro możemy zapłacić za nie mniejsze pieniądze, to dlaczego mielibyśmy z takiej szansy nie skorzystać, prawda?

Pamiętajmy także, że stylizacja paznokci wymaga inwestowania. Gdy przyjmujemy już klientki profesjonalnie, to nie możemy mieć do wyboru jedynie dwóch kolorów lakierów, ponieważ jest to niepoważne. Co więcej musimy zdecydować się na kosmetyki i akcesoria wysokiej jakości, aby efekt był w pełni zadowalający. Nie może być inaczej. Skoro traktujemy swoją pracę poważnie, to właśnie tak powinniśmy do niej podejść.

Wiemy już jak zacząć swoją przygodę ze stylizacją paznokci, a więc nie ma co dłużej czekać, a zacząć działać. Pamiętajmy, że nigdy nie jest za późno, aby zmienić swoje życie i nauczyć się robić czegoś, co jeszcze nie tak dawno wydawało się dla nas nieosiągalne.

English Français Deutsch Español