Na co zwrócić uwagę przy wyborze zaproszeń ślubnych?

Większość osób prędzej czy później zaczyna marzyć o ślubie. Nie ma się temu co dziwić, bo ślub jest dla wielu osób przypieczętowaniem miłości, która je łączy. Każdy, kto bierze ślub chce, aby dzień ceremonii był wyjątkowy. Z tego też względu starannie wszystko przygotowujemy. Staramy się również, aby zaproszenie na ceremonię zaślubin oraz na przyjęcie weselne dotarło do naszych gości w jak najpiękniejszej formie. Na co warto więc zwrócić uwagę wybierając zaproszenia ślubne?

Wybierz zaproszenie, które wpisze się w klimat uroczystości weselnej. 

Jak powszechnie wiadomo, każdemu podobają się nieco inne zaproszenia ślubne. Ważne jest jednak to, aby zaproszenia na uroczystość zaślubin współgrały z motywem przewodnim wesela. Ostatnio bardzo wiele osób decyduje się na urządzenie wesela w stylu rustykalnym. Jeżeli zależy nam na takim właśnie przyjęciu, zaproszenia ślubne powinny mieć formę minimalistyczną. Bardzo istotny jest staranny wybór papieru. Powinien być on jak najwyższej jakości. Możemy zdecydować się na zaproszenia przewiązane zwyczajnym sznurkiem i ozdobione motywem roślinnym. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także zaproszenia w stylu folkowym. Są one zazwyczaj bogato zdobione kwiatami w wielu kolorach. Jeżeli zamierzamy urządzić folkowe wesele, wielobarwne zaproszenia, zdobione motywami ludowymi będą doskonałym wyborem. Dlaczego wygląd zaproszeń ślubnych powinien współgrać z motywem przewodnim wesela? Przede wszystkim dlatego, że zaproszenie na uroczystość jest pierwszą wskazówką dotyczącą tego, jak będzie przebiegał ślub oraz przyjęcie ślubne. 

Czy warto zdecydować się na zaproszenia robione ręcznie?

Jak już wspomniano powyżej, zaproszenia ślubne powinny współgrać z motywem przewodnim wesela. Nie da się również ukryć, że ostatnio coraz bardziej popularne są zaproszenia robione ręcznie. Dostaniemy je zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Czy są one jednak warte naszej uwagi? Jak najbardziej. Przede wszystkim, zamawiając zaproszenia robione ręcznie mamy przeważnie wpływ na to jak będą one wyglądać. Możemy więc otrzymać całkiem niepowtarzalne zaproszenia na naszą uroczystość ślubną oraz na przyjęcie weselne. Warto wybierać jednak tylko i wyłącznie takie zaproszenia wykonywane ręcznie, które będą wysokiej jakości. W przeciwnym bowiem razie możemy nie być zadowoleni z dokonanego przez nas wyboru. Wysoka jakość zaproszeń to absolutna podstawa. Żadna para młoda nie chciałaby bowiem, aby z zaproszeń ślubnych odpadały poszczególne elementy. 

O czym jeszcze warto pamiętać?

Zaproszenia ślubne bez wątpienia powinny więc prezentować się atrakcyjnie. Wówczas zachęcą naszych gości do przyjścia na naszą uroczystość weselną. Nie da się również ukryć, że zaproszenia te powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości. Wówczas będą odporne na wiele uszkodzeń mechanicznych, a żadne doklejone do nich elementy ozdobne nie będą odpadały. Tak naprawdę jednak warto byłoby również zwrócić uwagę na to, aby zaproszenie nawiązywało w jakiś sposób do pory roku, podczas której bierzemy ślub. Jeżeli wybraliśmy zimę na czas zaślubin, warto byłoby zdecydować się na zaproszenia utrzymane w kolorze bieli i butelkowej zieleni. Możemy pokusić się o zdobienia przypominające igły sosnowe lub świerkowe pokryte śniegiem. Bardzo ciekawą ozdobę zaproszeń ślubnych będzie stanowiła także koronka. Jeżeli jednak decydujemy się na wzięcie ślubu wiosną, zaproszenia warto byłoby utrzymać w pastelowej kolorystyce. Śmiało inwestujemy więc w zaproszenia zdobione kwiatami w kolorze cytrynowej żółci, pastelowego różu czy mięty. Ich subtelny wygląd będzie nawiązywał do budzącego się do życia świata wiosną. Latem śmiało możemy zainwestować w różnobarwne zaproszenia ślubne. Możemy zdecydować się na zaproszenia z motywem róż oraz peonii, bo są to kwiaty bardzo charakterystyczne dla lata. Na jakie zaproszenia warto zaś postawić jesienią? Przede wszystkim na takie, których kolorystyka będzie utrzymana w bardzo ciepłych barwach. Mowa tu przede wszystkim o soczystej pomarańczy, ciepłej żółci oraz rzecz jasna o czerwieni. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się zaproszenia z motywem jarzębiny. Bez względu na to, na jaki wygląd zaproszeń ślubnych się zdecydujemy, pamiętajmy o tym, aby wręczać je w odpowiedni sposób. Zwyczaj rozdawania zaproszeń przez parę młodą nadal cieszy się dość sporym zainteresowaniem. I bardzo dobrze! Jeżeli rozwieziemy zaproszenia osobiście, istnieją większe szanse na to, że zaproszeni goście zaszczycą nas swoją obecnością. W zaproszeniu ślubnym powinny znaleźć się rzecz jasna informacje dotyczące przebiegu planowanej uroczystości. Musimy poinformować naszych gości o tym, gdzie będzie się odbywać ślub oraz przyjęcie weselne. Ważne jest także podanie godziny zarówno ślubu jak i wesela. Coraz więcej osób rezygnuje również z kwiatów, które od wielu lat wręczane są jako prezent ślubny. Jeżeli i my nie chcemy otrzymać kwiatów, w zaproszeniu na wesele warto byłoby zamieścić informację dotyczącą preferowanego przez nas upominku.