Pościel hotelowa wizytówką hotelu

   Aby spać w domu tak spokojnie i wygodnie jak w hotelu, wystarczy kupić wysokiej, jakości pościel: szeleszczące prześcieradła, lekkie kołdry i luksusowe poduszki. Najbardziej atrakcyjnym miejscem każdego pokoju hotelowego jest łóżko, zawsze z wysokimi materacami, miękkimi poduszkami i doskonały białymi prześcieradłami. Pościel hotelowa to nie tylko gwarancja dobrego snu, ale także kwestia dumy i gwarancja nienagannej reputacji. Dlatego pięciogwiazdkowe hotele poświęcają temu dokładnie taką samą uwagę jak aranżacji wnętrz czy zestawie win.

Dlaczego pościel w hotelu jest tak ważna?

   W hotelach wszystkich typów ważny jest wizerunek, a także zgodność wszystkich akcesoriów z normami sanitarnymi i higienicznymi. Dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na pościel. Przede wszystkim właściciel hotelu powinien preferować pościel z naturalnych i nietoksycznych tkanin. W prestiżowych hotelach stosowanie niskiej, jakości bielizny jest niedopuszczalne, ponieważ może mieć negatywny wpływ na zdrowie klientów. Słabe produkty mogą powodować alergie, dlatego pościel hotelowa powinna być produkowana z bawełny, perkalu, jedwabiu i satyny.

   Naukowcy od dawna są przekonani, że ludzie we śnie spędzają około jednej trzeciej swojego życia. Biorąc to pod uwagę, akcesoria do spania należy uznać za najbardziej niedoceniane czynniki wpływające na samopoczucie i zdrowie. Po drugie, dla hotelu ważne jest, aby gość był w dobrym nastroju, a tutaj sen znów odgrywa kluczową rolę: wszyscy znają złe samopoczucie spowodowane bezsennością lub zmęczeniem.

Kolor pościeli hotelowej

   Pierwszą zasadą, którą przestrzega każdy szanujący się hotel, jest to, że pościel powinna być śnieżnobiała. Logika jest tutaj prosta: biel jest symbolem czystości. Niemożliwe jest ukrycie nawet najmniejszej wady lub plamy, co jest dowodem standardu, jakości. Pokazuje, że personel hotelu przywiązuje dużą wagę do higieny i komfortu gości. Ponadto biała pościel hotelowa wizualnie powiększa przestrzeń.

   Jednak nie zawsze tak było. Do lat 90 hotele często używały kolorowej bielizny, ponieważ łatwiej było zadbać o jej pranie i wygląd. Projektanci wnętrz stwierdził, że goście najbardziej lubią biały kolor. Taka bielizna wywołuje poczucie świeżości i budzi zaufanie nie tylko do łóżka w pokoju, ale także całego hotelu. Biała bielizna jest korzystna z praktycznego punktu widzenia. Wykorzystanie pościeli i akcesoriów kąpielowych tego samego koloru pozwala na jednorazowe pranie.

ZOBACZ:

 

Prześcieradła w pokojach hotelowych

Zazwyczaj hotele używają prześcieradeł wykonanych z naturalnej bawełny lub satyny o dużej gęstości. Kiedy menedżer decyduje, który materiał najlepiej kupić, przede wszystkim korzysta z możliwości usługi prania pościeli. Hotel ze sprzętem do prania, suszenia i prasowania może sobie pozwolić na pościel bawełnianą, choć niełatwo jest zaprzyjaźnić się z tym materiałem: często szybko się zaciąga i marszczy. Hotele z ograniczonym sprzętem do prasowania wybierają mieszanki naturalnej bawełny i włókien syntetycznych.

Na co trzeba zwrócić uwagę wybierając pościel hotelową?

   Wybór pościeli hotelowej to tylko połowa sukcesu. Znacznie trudniej jest znaleźć wysokiej, jakości pościel, która zapewni maksymalny komfort podczas snu i będzie zapewniała odpowiedni komfort termiczny, dzięki czemu latem pod taką bielizną będzie chłodno, a zimą ciepło. Obowiązkowym i podstawowym elementem pokoju hotelowego jest łóżko. Oznacza to, że proces wyboru pościeli hotelowej jest jednym z najbardziej odpowiedzialnych i kluczowych punktów w podaży hoteli. Pościel dla hoteli jest rodzajem wskaźnika statusu hotelu.

   Goście zatrzymujący się w hotelu natychmiast zwracają uwagę na łóżko. Od jakości pościeli zależy komfort odczuwany podczas nocy i osiągniecie przez gościa maksymalnego efektu wypoczęcia. Pościel hotelowa powinna być piękna, wygodna i przyjemna w dotyku, a także trwała. Szyta zgodnie z europejskimi standardami jakości dla indywidualnych rozmiarów klienta, z uwzględnieniem wysokości materaca, metody powlekania itp. Takie wyposażenie pokoju hotelowego może się różnić, jakością, dlatego nie są wskazane produkty, które mogą szybko stracić świeżość i kolor.

Czy pościel hotelowa wpływa na ocenę hotelu?

   W każdym hotelu, niezależnie od jego klasy i poziomu, najważniejszą rzeczą, na którą klienci zawsze zwracają uwagę, jest pościel. Jeśli jest nieodpowiedniej, jakości, gość nie wróci do tego hotelu następnym razem, mimo że inne rodzaje usług były doskonałe. Dlatego jeśli właściciel hotelu naprawdę interesuje się jego popularnością, będzie musiał starannie ją wybrać.

POCZYTAJ:

 

  O popularności hotelu decyduje wiele czynników, między innymi komfort i przytulność, jakie hotel może zaoferować swoim gościom. Dobrej, jakości, estetyczna i piękna pościel hotelowa, pomoże stworzyć niezapomniane wnętrze w każdym pokoju, a tym samym przyciągnąć gości. W procesie produkcyjnym stosowane są materiały wysokiej, jakości, wszystkie technologie są ściśle monitorowane. To pozwala zagwarantować wysokie właściwości konsumenckie. Dla hoteli opracowywane są produkty o niższym koszcie a zarazem dobrej jakości.