Znajdź idealne meble do Twojego domu lub mieszkania

Meble stanowią jeden z najistotniejszych elementów wyposażenia domu. Gdy urządzamy mieszkanie, to dzięki meblom właśnie nabiera ono wymarzonego wyglądu, przestronności, ciepła. 

W związku tym, do ich wyboru przygotowujemy się rozsądne, z największą starannością. Wielokrotnie poszukujemy najlepszej firmy meblarskiej, stolarza, salonu meblowego. Czytamy opinie klientów. Szukamy inspiracji, przeglądamy tematyczne czasopisma i czytamy fora internetowe. Wiele osób decyduje się także na wynajęcie profesjonalnego projektanta wnętrz, który projektuje całe mieszkanie i kwestie wystroju są z głowy. Jeżeli jednak zależy nam na tym, żeby zaoszczędzić oraz przyjemność sprawia nam projektowanie, warto przeczytać poniższe rady. 

Jak dobrać idealne meble?

Podstawą jest nauczenie się dobierania mebli do pomieszczania, jego rozmiaru i rozmieszczenia. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze mebli https://www.versanis.pl/Meble/Fotele,c,58? Na pewno trzeba dokładnie je obejrzeć, wybadać czy nie mają wad fabrycznych, najlepiej także je zmierzyć, aby nie okazało się, iż nie pasują wymiarem do miejsca, w którym mają się znaleźć, czy po prostu są niewygodne. Warto je także wypróbować, na łóżku się położyć, aby sprawdzić, czy faktycznie jest tak miękkie, na jakie się wydaje, na krześle usiąść, a przy biurku czy regale stanąć, aby upewnić się, czy do wszystkiego sięgamy. 

Nawet jeżeli lubimy się wyróżniać, nie wszystkie meble powinny być wyraziste i charakterystyczne. Zatracą one całe wnętrze i sprawią, że będziemy skupiać się jedynie na nich. Intensywne meble zdecydowanie skupiają wzrok na sobie, a chodzi przecież o to, żeby wszystko dobrze wyglądało, a całe pomieszczenie się komponowało. 

Przy wyborze mebli zdecydowanie warto skupić się także na funkcjonalności. Wiele jest na rynku mebli, które pięknie się prezentują, ale poza tym ciężko znaleźć ich zalety. Przykładowo na meblach ciemnych, cały czas jest widoczny kurz i żeby dobrze się prezentowały, musimy cały czas je wycierać. 

Jeżeli mamy małe dzieci, nie warto także wybierać meble białe lub błyszczące. Na tych drugich odciski palców prezentują się idealnie. 

Rodzaje mebli

Style mebli zmieniają się regularnie i równie regularnie powracają. W związku z tym nie zawsze warto iść za modą, a za własnym gustem. Przykładowo biurko, które w tym sezonie sprzedaje się bardzo dobrze, za dwa czy trzy lata może być całkowicie „passe”. 

Bardzo istotną kwestią przy wyborze mebli jest ich trwałość. Niekiedy warto zapłacić więcej i zamówić meble u stolarza, a mieć pewność, że posłużą nam na lata oraz nie rozkleją się za kilka miesięcy. 

Ciekawym pomysłem na dobrze przemyślaną aranżację wnętrza, jest wybranie się do kilku salonów meblowych. Bardzo duża część z nich, ma specjalną przestrzeń, która wyposażona jest w gotowe rozwiązania. Możemy w nich znaleźć tak naprawdę każde domowe pomieszczenie, które jeżeli nam się spodoba, to możemy zamówić wręcz w całości (pamiętajmy jednak o wymiarach). Poza tym pomieszczenia w ten sposób urządzonych można łatwo znaleźć inspiracje, czy zobaczyć, w jaki sposób komponują się ze sobą określone kolory. 

Wielkość pomieszczenia

Dobieranie mebli https://www.versanis.pl/Meble/Lawki-i-sofy/Lawki,c,53 do pokoju opiera się na dwóch podstawowych kryteriach, czyli na pokojach małych i dużych. Dlaczego jest to tak ważne? Duże pokoje, widoczne kuchnie, przestronne salony dają nam więcej możliwości. Możemy bawić się kolorami, meblami, ich wielkością. Meble w dużym pokoju wydają się optycznie mniejsze, niż są w rzeczywistości. Warto wziąć ten fakt pod uwagę przy ich wyborze, aby nie zginęły w dużej przestrzeni. Małe pokoje znacznie nas ograniczają i wymagają dużo pracy przy ich aranżacji ze względu na ograniczone miejsce. Warto urządzić pokój w taki sposób, aby został on w optyczny sposób powiększony, na przykład przy pomocy mebli w kolorze ścian. W doborze mebli i urządzaniu wnętrza warto skupić się na tym, aby nie stało się ono mdłe. Unikamy zatem wyboru dokładnie takich samych kolorystycznie mebli i dodatków. Jeżeli jednak lubimy minimalizm, możemy urządzić mieszkanie mniej więcej identycznie, ale dodać do niego wyraziste i charakterystyczne dodatki. Jeżeli chcemy nasze mieszkanie urządzić elegancko, warto wyposażyć się w prestiżowe meble, wzbogacone w aluminiowe i stalowe dodatki, tkaninowe obicia. 

Tak jak wspomniane zostało powyżej, istotna jest też wygoda. Jeżeli zastanawiamy się nad błyszczącym i matowym wyglądem naszych mebli, dużo zależy od pomieszczenia. Ogólnie rzecz biorąc, błyszczące blaty dodają elegancji, szczególnie w dużych, otwartych, przestronnych kuchniach. 

Bardzo ważnym elementem przy wyborze mebli jest też światło, więc warto zwrócić na nie uwagę. Do urządzania mieszkania i wyboru odpowiednich mebli warto podejść rozsądnie i wszystko kilka razy przemyśleć. Dobrze jest także zaprzyjaźnić się z tematycznymi stronami internetowymi, czasopismami, blogami. Współcześnie internet może dać nam bardzo dużo inspiracji. Na pewno nie warto decyzji podejmować pochopnie, gdyż urządzając nasz kącik, robimy to na lata. Jeżeli ograniczają nas fundusze, warto poczekać także na meblowe wyprzedaże i na nich szukać meblowych perełek, które sprawią, że mieszkanie będzie dokładnie takie, jak sobie wymarzyliśmy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: