Jak, z czym i kiedy nosić biżuterię srebrną? Biżuteria od zawsze była kojarzona z symbolem prestiżu i bogactwa – zwłaszcza ta wykonana z metali szlachetnych. Niegdyś noszona zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety – obecnie najczęściej stanowi dopełnienie damskich kreacji. Najpopularniejszymi materiałami, jakie są używane do wyrobu precjozów, są złoto i srebro.
Do jakiego typu urody i ceru pasuje biżuteria srebrna oraz jakie cechy wyglądu uwydatnia? Na jakie okazje jest odpowiednia, a kiedy jej unikać? Dowiedz się, jak i gdzie nosić srebrne naszyjniki, kolczyki, pierścionki czy bransoletki.
Cera, a temperatura barw
Ludzka skóra może przybierać naprawdę wiele odcieni. Dominujący koloryt określa, jaki rodzaj barw komponuje się z naszą karnacją – uwydatniając ją i tworząc spójną stylizację. Aby określić, czy bardziej pasuje do nas biżuteria srebrna, czy złota – powinniśmy jednocześnie przystawić do twarzy dwie próbki tych materiałów. Wychwycenie, który z nich będzie dla nas odpowiedni, nie powinno stanowić problemu. Jeśli nasza twarz lepiej wygląda w połączeniu ze srebrem – przeznaczona dla nas są zimne kolory, jak szarość, biel, niebieski czy biały.
Odwrotnie będzie w przypadku złota. Może się oczywiście zdarzyć, że nasza cera jest uniwersalna i równie dobrze będzie prezentować się w obu wariantach – to otwiera przed nami wiele możliwości, jeśli chodzi o tworzenie stylizacji.
Jeśli metalem, który pasuje do naszej twarzy było srebro – powinniśmy nasze stylizacje opierać na chłodniejszych barwach. Będą to biel, szarość i niebieski – jednak możemy również korzystać z matowych odcieni innych kolorów, takich jak zieleń czy nawet róż. Z kolei sama biżuteria srebrna jest bardzo uniwersalna, jeśli chodzi o możliwości założenia jej na daną okazję. Nie jest tak krzykliwa jak złoto i odpowiednio skonstruowana może być zarówno wyrazem skromności, jak i ekstrawagancji.
Dobierając konkretne dodatki, musimy zastanowić się, które cechy naszej urody one podkreślą. Chcąc przykuć uwagę do swojej twarzy i uwydatnić jej cechy – na przykład podczas oficjalnego przemówienia – powinniśmy wybrać kolczyki, najlepiej proste, bez klejnotów czy misternych zdobień na powierzchni materiału. Jednak w przypadku uroczystości ślubnej i wesela – jako świadkowa, a zwłaszcza jako Panna Młoda – możemy sobie pozwolić na kolczyki z szafirami (niezwykły odcień niebieskiego doskonale komponuje się ze srebrem) lub szmaragdami.
Okazją, na którą możemy założyć bogato zdobiony, srebrny naszyjnik – są różnego rodzaju bale i wystawne imprezy, gdzie podstawą dress code’u jest elegancja, jednak kobieta może wydobyć z siebie odrobinę seksapilu. Biżuteria srebrna, umieszczona na szyi – pozwala osiągnąć ten efekt w idealnej równowadze. Naszyjnik uwydatnia szyję i dekolt, doskonale podkreślający wdzięk i subtelność kobiety, która go nosi.
Kamienie szlachetne, przy tego typu okazjach, również będą mile widziane – ponieważ na wystawnym balu nie może być mowy o “zbyt dystyngowanej” stylizacji. Srebrny naszyjnik bez obaw możesz założyć także na randkę lub kolację w restauracji – tutaj jednak staraj się nie przesadzić z wystaw nością, ponieważ przesadnie zdobiona biżuteria może zostać uznana za zbyt krzykliwą. Srebrny łańcuszek lub celebrytka powinny w zupełności wystarczyć.
Uniwersalna biżuteria srebrna
Jeśli nie mamy pewności, jaki rodzaj biżuterii powinniśmy założyć na daną okazję lub zależy nam na uniwersalności, ponieważ wybieramy się w podróż – najlepszym wyborem będą ozdoby na ręce. Srebrne pierścionki i bransolety należą do najbardziej uniwersalnych precjozów. W żadnej sytuacji nie będą wydawały się zbyt kontrowersyjne lub zbyt skromne. Doskonale sprawdzają się przy uwydatnieniu dłoni i przedramion – możemy je zatem zakładać do kreacji, które te części ciała pozostawiając odsłonięte.
Bransoleta doskonale sprawdzi się zarówno podczas służbowych spotkań i oficjalnych prezentacji, jak i niezobowiązującego wypadu na miasto z przyjaciółmi. Biżuterię srebrną na rękach możemy nosić na co dzień – o ile nie pracujemy fizycznie, ponieważ wtedy będziemy zmuszeni do częstego jej zdejmowania i ponownego zakładania. Musimy również pamiętać o ostrożności – ponieważ srebro nie reaguje zbyt dobrze na kontakt z wodą i jest dość miękkie. Bransoletki i pierścionki z kolei, są typami biżuterii, najbardziej podatnymi na uszkodzenia, ze względu na to, że nosimy je na rękach – czyli najbardziej aktywnej części ciała.
Jak naprawdę nosić biżuterię?
Noszenie biżuterii srebrnej to jednak nie tylko umiejętność jej doboru do kreacji i okoliczności. Wszelkie precjoza, zakładane na ręce, szyję czy uszy mają za zadanie jedynie podkreślić wdzięk i klasę kobiety, która je nosi. Jeśli zatem chcemy, aby spełniły one swoje zadanie – musimy czuć się dobrze. Najpiękniej wygląda kobieta, która jest pewna siebie i swojego wyglądu. Wdzięk, gracja i subtelność – to są cechy, które stanowią najdoskonalszą ozdobę dla każdej kobiety. Piękno tkwi w najdrobniejszych szczegółach, jak mimika twarzy, postawa czy sposób poruszania się. W porównaniu z nimi, biżuteria srebrna i jakakolwiek inna ma jedynie drugorzędne znaczenie.